Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva kursverksamhet, datakonsultverksamhet, hälso- och sjukvård, rehabilitering samt idka därmed förenlig verksamhet.
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 277 | 9 262 | 7 043 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 090 | 2 139 | 645 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 114 | 2 156 | 655 |
| Årets resultat (tkr) | 1 705 | 1 278 | 432 |
| Summa tillgångar (tkr) | 5 598 | 3 239 | 2 435 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 277 | 9 262 | 7 043 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 090 | 2 139 | 645 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 114 | 2 156 | 655 |
| Årets resultat (tkr) | 1 705 | 1 278 | 432 |
| TILLGÅNGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 1 810 | 428 | 826 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 789 | 2 811 | 1 609 |
| Tillgångar (tkr) | 5 598 | 3 239 | 2 435 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 883 | 1 378 | 536 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 727 | 768 | 221 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 392 | 260 | 873 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 596 | 832 | 806 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 5 598 | 3 239 | 2 435 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 700 | 1 200 | 435 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 3 | 3 | 2 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 4 092 | 3 087 | 3 522 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 25.2% | 23.1% | 9.2% |
| Soliditet | 55.9% | 59.6% | 28.6% |
| Kassalikviditet | 237.4% | 337.9% | 199.6% |
Eques Indolor AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Laksmi AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva kursverksamhet, datakonsultverksamhet, hälso- och sjukvård, rehabilitering samt idka därmed förenlig verksamhet.